Kreatywnie i twórczo - podsumowanie działań w Biesalu

W tym projekcie przekraczaliśmy wszystkie granice! I te poznania, podczas kreatywnych zajęć na uczniów z Biesala i te liczbowe, które postawiliśmy sobie planując projekt.

Za nami 1128 godzin zajęć, w których wzięło udział 180 osób, 7 cyklów zajęć dla uczniów i 5 cyklów kursów dla nauczycieli. Młodzi eksperymentowali z robotami, poznawali nowe technologie, programowali. Starsi zgłębili wiedzę z angażujących form prowadzenia zajęć. Ważne były dla nas też wątki z zakresu kompetencji społecznych i umiejętności miękkich. To właśnie te walory są największym wyznacznikiem satysfakcji z życia i sukcesów zawodowych. Zatem na warsztat braliśmy umiejętności komunikacyjne, rozwiązywanie konfliktów, motywowanie. Są to kompetencje, które warto rozwijać przez cale życie, dlatego tematyka pojawiała się zarówno podczas zajęć z młodymi, jak i z dorosłymi.

Kreatywnie i twórczo - nowy wymiar edukacji w Biesalu to nie tylko miękkie działania. W ramach dofinansowania wyposażyliśmy szkołę w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe oraz zakupiliśmy wyposażenie. Dzięki temu w szkole funkcjonują dziś trzy dobrze wyposażone pracownie: matematyczna, przyrodnicza i komputerowa.

Oglądajcie efekty niektórych działań uchwycone przez uczestników projektu w ruchomych obrazach. Klikajcie tu.

Dziękujemy partnerowi, Gminie Gwietrzwałd, za owocną i inspirującą współpracę!