Zadanie wykonane - fosa staromiejska posprzątana

W sobotę 20 kwietnia partnerstwo Zawodzie nie zawodzi zorganizowało akcję "Czysta Fosa", której celem było posprzątanie staromiejskiej fosy w Elblągu. W wydarzeniu udział wzięło kilkadziestiąt osób.

W trzeciej edycji akcji "Czysta Fosa", mimo niesprzyjającej pogody udział wzięło kilkadziesiąt mieszkańców Elbląga. Była młodzież, dzieci, osoby starsze, społecznicy, radni, harcerze. Sprzątanie trwało 2 godziny, następnie uczestniy mogli ogrzać się w Domu pod Cisem, wypić kawę, herbatę oraz zjeść dania z grilla. Wręczono również nagrody osobom, którym udało się znaleźć podczas sprzątania ukryte, drewniane krążki. Każdy krążek miał cyfrę do której przypisana była nagroda. Można było wygrać między innymi: 2x bon Sodexo o wartości 50 zł, 2x vouchery do sklepu społecznego Pod Cisem, zestaw gadżetów od Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, 2x voucher od Grupy Wodnej w Elblągu.

O 12:30 rozpoczęła się debata moderowana na temat: Wikingowie na Zawodziu. Informację o obecności Wikingów w emporium Truso, Elblągu i dzielnicy Zawodzie przedstawił Jakub Jagodziński z Muzeum Elbląskiego. Dyskusja dotyczyła możliwości wykorzystania potencjału historycznego do rozwoju turystycznego dzielnicy Zawodzie.

Organizatorami wydarzenia byli: Partnerstwo Zawodzie nie zawodzi, Stowarzyszenie ESWIP, Dom pod Cisem, Przedszkole nr 5 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 8 w Elblągu, Grupa Wodna w Elblągu, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Patronatami medialnymi zostały Elbląska Gazeta Internetowa Portel.pl oraz Radio Eska.

Zadanie wykonane - fosa staromiejska posprzątana