Wydanie nr 1. Czerwiec 2016

Oddajemy w Państwa ręce kolejne wydanie „Pozarządowca” poświęcone tematyce ekonomii społecznej. Dużo w nim będzie o zmianach, bo takie pojawią się już w maju w ustawie z dnia 7 kwietnia 1989 r. prawo o stowarzyszeniach. W chwili obecnej trwają również prace nad Narodowym Programem Społeczeństwa Obywatelskiego, którego realizacja ma nastąpić w roku 2018. Zaproponowane w nim zmiany będą dotyczyć całego życia pozarządowego, zarówno finansów, jak i prawa czy wolontariatu. Zapraszam do przeczytania relacji z konferencji poświęconej właśnie temu tematowi.

W numerze tym nie zabraknie również informacji o kolejnej edycji projektu „Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu” oraz jednym z jego głównych działań – Funduszu Przedsiębiorczości Społecznej. A kto jeszcze nie słyszał o regionalnej platformie produktów i usług Targes, będzie miał okazję do zapoznania się z jego bogatą ofertą oraz warunkami współpracy.

Ponadto, zaprezentujemy Państwu dobre praktyki. Tym razem pod lupę weźmiemy młodą i bardzo artystyczną organizacje czyli Stowarzyszenie „Art.-Kreatywni” oraz elbląską „Inspiratornię”, organizację ludzi z pasją stawiającą na rozwój wewnętrzny i doświadczanie.     


Pliki do pobrania