Jak organizacja może być bardziej eko

Dbałość o stan środowiska jest jednym z podstawowych obowiązków obywatelskich. Nasz wpływ na otoczenie odbywa się na co dzień – w miejscu zamieszkania, aktywności zawodowej i społecznej, poprzez najdrobniejsze nawet gesty i zachowania. Nabierają one istotnego znaczenia z uwagi na alarmującą skalę zanieczyszczenia Ziemi i niszczenia przyrody. Jednym z kluczy do sukcesu jest stosowanie praktycznych rozwiązań eko w życiu osobistym i standardach przyjętych we własnej organizacji.

Organizatorzy zapraszają na spotkanie „Jak organizacja może być bardziej eko”, które odbędzie się 7 grudnia 2022 r. (środa) w godz. 17.00-19.00 w formie zdalnej (online). Spotkanie poprowadzi Wojciech Biedrzyński, fundator i wolontariusz Fundacji Nexus, członek Komitetu Ochron Orłów, sympatyk ruchu Zielony Olsztyn. Od lat dziewięćdziesiątych uczestnik rozmaitych inicjatyw związanych z ochroną przyrody. W trakcie wydarzenia ekspert przedstawi propozycje zastosowania prostych rozwiązań, które przyczynią się do zmniejszenia śladu węglowego i wodnego, jaki niesie ze sobą prowadzenie każdej działalności – nawet tej, która porusza się w obszarze pozarządowym.

Zapraszani są wszyscy zainteresowani tematem, w szczególności członkowie władz, pracownicy i wolontariusze organizacji pozarządowych działających w województwie warmińsko-mazurskim. Aby wziąć udział w spotkaniu, należy w terminie do 5 grudnia 2022 r. wypełnić formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/dNenPz7CcLarXTKf9

W formularzu obowiązkowo należy podać poprawny adres e-mail, na który wyślemy link umożliwiający udział w spotkaniu.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Sesji Społecznych w projekcie „Kuźnia Ekspertów – Wsparcie III sektora Warmii i Mazur” realizowanym przez Stowarzyszenie ESWIP we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Partnerem strategicznym projektu jest Rada Organizacji Pozarządowych Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

W razie pytań lub uwag prosimy kontaktować się z Markiem Jurzyńskim, tel. 665 121 582, e-mail: m.jurzynski@eswip.pl.

Jak organizacja może być bardziej eko