Konferencja w Ostródzie o usługach społecznych

30 maja 2022 w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie odbędzie się konferencja pt. „Usługi społeczne w obliczu współczesnych wyzwań społecznych”. Wydarzenie adresowane jest do przedstawicieli instytucji pomocy i integracji społecznej, organizacji pozarządowych i wszystkich osób zainteresowanych tematyką spotkania.

Tematem przewodnim wydarzenia są usługi społeczne w kontekście aktualnych wyzwań, takich jak starzenie się społeczeństwa, epidemia Covid-19 czy wojna w Ukrainie i związany z nią napływ uchodźców wojennych do Polski – mówi Izabela Jurzyńska – animatorka Ośrodka Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu. Wyzwania te oznaczają konieczność nieustannego dostosowywania rodzaju i zakresu realizowanych usług, tak by najpełniej odpowiadały na zapotrzebowanie społeczne. Na konferencji będziemy rozmawiać o tym, jak wygląda obecnie realizacja usług społecznych w województwie warmińsko-mazurskim, w tym poprzez tworzone centra usług społecznych, a także w jaki sposób podmioty ekonomii społecznej odpowiadają na aktualne wyzwania społeczne.

Data i miejsce:
30 maja 2022
(poniedziałek), Centrum Użyteczności Społecznej w Ostródzie, ul. Jana III Sobieskiego 9, sala konferencyjna (nr 112)

Program wydarzenia do pobrania poniżej.

Jak się zgłosić?
Udział w Konferencji należy zgłosić do 25 maja br. (środa) do godz. 16.00 poprzez formularz online: https://forms.gle/kGtpsvVot4s2YKcr6

Dodatkowe informacje:
Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu, tel.: 55 236 27 16 (pn-pt, 7-15), e-mail: owies.@eswip.pl


Pliki do pobrania