IX Forum Inicjatyw Lokalnych "Aktywne społeczności Warmii i Mazur – priorytety, trendy, innowacje"

W dniach 18-19 września w Osadzie Danków k. Miłomłyna odbędzie się IX Forum Inicjatyw Lokalnych. Jest to dwudniowe Forum, w którym weźmie udział około 100 osób: członków NGO, lokalnych liderów, animatorów, ludzi z pasją, instytucji i grup nieformalnych.

Od lat tworzymy przestrzeń do dialogu i współpracy, na której poszukujemy nowych metod i  form aktywizacji, wymieniamy się doświadczeniem, inspiracjami i wzajemnym wsparciem.  Taką przestrzenia do spotkania jest dla nas organizowane Forum Inicjatyw Lokalnych. Eksperci z całego kraju zaprezentują  tematykę związaną z społecznościami i rozwojem lokalnym, pokażemy ciekawe przykłady zarządzania organizacjami pozarządowymi, dobre praktyki w postaci rozwiązań technologicznych i narzędzi wykorzystywanych przez organizacje do skutecznego zarządzania, przykłady Podmiotów Ekonomii Społecznej wpływających na podniesienie jakości życia i rozwój lokalnych społeczności. Tegoroczny Forum Inicjatyw Lokalnych przybliżać będzie tematykę trendów na rynku usług społecznych, domy sąsiedzkie, świetlice wiejskie, domy kultury, sieci różne metody pracy dla ducha i ciała. Będzie okazja podyskutować o wartościach, spróbować swoich sił na warsztatach, grach strategicznych. Dodatkowe atrakcje to teatr w kręgu i koncert.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 11 września 2020r. Do udziału w Forum zapraszamy przedstawicieli  NGO, KGW, OSP, instytucji współpracujących z organizacjami,  animatorów, liderów, edukatorów oraz osoby zainteresowane tematyką, które zgłoszą swój udział za pomocą formularza zgłoszeniowego. Wszystkich Państwa zachęcamy do promowania wydarzenia w swojej okolicy, wśród instytucji, organizacji, społeczności, które mogą być zainteresowane wzięciem w nim udziału.

Współorganizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie ESWIP, Stowarzyszenie ADELFI i Federacja FOSa.

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji znajdziesz tutaj