Aktywne Zawodzie zaprasza na piknik

Koncert Gracjana Kalandyka, warsztaty garncarskie, animacje dla dzieci – to zaledwie kilka atrakcji, które czekają na elblążan podczas Pikniku Aktywnego Zawodzia. Stowarzyszenie ESWIP i Aktywne Zawodzie zapraszają na dziedziniec Domu pod Cisem już w najbliższą sobotę, 4 lipca. Start o godz. 15.

- Piknik rozpoczniemy muzycznym akcentem, a dokładniej koncertem Gracjana Kalandyka, który organizujemy w ramach podziękowania za przekazanie jednego procenta na nasze stowarzyszenie – mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Stowarzyszenia ESWIP. – Gracjan jest ambasadorem tegorocznej akcji jednoprocentowej, z której całą kwotę przeznaczymy na niwelowanie społecznych skutków pandemii w naszym mieście.

Piknik to nie tylko muzycznie atrakcje, to przede wszystkim dobra zabawa dla całych rodzin.

- Przed nami warsztaty garncarskie oraz plecenia wianków, w których każdy będzie mógł wziąć udział – mówi Justyna Duks, kierownik Domu pod Cisem. – Dzieci nie będą miały czasu na nudę! O dobrą zabawę zadba Spółdzielnia Socjalna Idea, więc będą zabawy w kulkach, nie zabranie klocków, wielkich baniek oraz okazałych konstrukcji do zbudowania.

W trakcie imprezy będzie można skosztować przysmaków przygotowanych przez Koło Gospodyń Miejskich, potraw z grilla, napić się kawy w kawiarni Domu pod Cisem oraz zrobić zakupy w sklepie społecznym.

- Z uwagi na pandemię obowiązuje nas limit osób, które będą mogły uczestniczyć w pikniku. Apelujemy o zachowanie społecznego dystansu oraz o zabranie ze sobą maseczek – dodaje Justyna Duks.