OWIES dla bezrobotnych

Zakup sprzętu do prowadzenia swojego przedsiębiorstwa, wypełnianie dokumentów, zdobywanie wiedzy, jak ten biznes poprowadzić, szkolenia, kursy zawodowe – to wszystko kosztuje. Na szczęście dzięki pieniądzom z Unii Europejskiej można niemal w całości sfinansować początki takiej działalności.

Bez ponoszenia kosztów zyskać można coś więcej niż pensję. Niezależność, poczucie pewności siebie, nowe kontakty – to daje spółdzielnia socjalna. Pomoc Państwa (albo jej brak) często powoduje niechęć do podejmowania kolejnych prób znalezienia pracy. Bo jeśli znów się nie uda, to co wtedy? Dlatego pewniej jest założyć przedsiębiorstwo, które otworzy nowy rozdział w życiu. To osoby bezrobotne decydują, w jakiej branży chcą się sprawdzić, z kim chcą na co dzień pracować, jakich jeszcze szkoleń czy kursów im brakuje, by czuć się pewniej na rynku.

Jeśli masz pomysł na biznes i potrzebujesz wsparcia w jego realizacji lub chcesz dowiedzieć się czym są spółdzielnie socjalne, zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie w piątek 18 marca 2016 o godz.14.00 w siedzibie Stowarzyszenia ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17 w Elblągu (sala 19). Nasi eksperci podzielą się z Wami swoim doświadczeniem i odpowiedzą na Wasze pytania.

Szczegółowych informacji na temat spotkania udziela INFOPUNKT Ośrodka OWIES: tel.: 55 235 33 88, e-mail: r.narnicki@eswip.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.