Forum Inicjatyw Pozarządowych po raz dwudziesty

Jak najlepiej poczuć ducha pozarządówki? Wystarczy przyjść w sobotę, 22 czerwca, na Stary Rynek, gdzie od godziny 11 będzie można m.in. obejrzeć pokaz rowerowych trików, poćwiczyć jogę lub wziąć udział w warsztatach kulinarnych. W jednym miejscu spotkać będzie można ponad 20 organizacji pozarządowych z Elbląga i okolic.

Czym jest FIP? Przede wszystkim miejscem dobrej zabawy dla całych rodzin. Oprócz akrobacji rowerowych będzie można uwolnić pozytywną energię podczas jogi śmiechu, czy przygotować zdrowe przekąski z Bankiem Żywności albo wziąć udział w… kulaniu trufli. Harcerze zaproszą na warsztaty żeglarskie, a Stowarzyszenie ESWIP do wzięcia udziału w loterii fantowej. Na Starym Rynku będzie można spotkać ponad 20 organizacji ze swoimi stoiskami, które będzie można odwiedzać przez całą imprezę i poznać ich codzienną działalność i ofertę.

W samo południe zaplanowano wykonanie pamiątkowego zdjęcia, a tuż po nim grą zręcznościową rozpocznie się Kawiarenka Obywatelska. Tematem przewodnim będzie podsumowanie minionych 20 lat, by na bazie doświadczeń czerpać pomysły na kolejne dekady. Spotkanie będzie okazją do rozmów, podsumowań i wymiany doświadczeń.

Równolegle, od godziny 11 do 14, forum towarzyszyć będą targi ekonomii społecznej, gdzie będzie można kupić lokalne produkty począwszy od naturalnych konfitur, soków, przez rękodzieło, po smaczne, domowe przekąski.

Organizatorem FIP jest Stowarzyszenie ESWIP.

 

Program Forum Inicjatyw Pozarządowych

Stary Rynek, sobota, 22 czerwca, w godz. 11-14

11:00

Rozpoczęcie imprezy

 

11.00-14.00

Rowerowe Tricki – Stowarzyszenie Sportów Xtremalnych

Loteria – Stowarzyszenie ESWIP

 

Warsztaty:

11.00-12.30

- papieroplastyka – Stowarzyszenie Art-Kreatywni

- „Ukulaj sobie trufle” – Naturalna Żywność

- „Żeglarskie sploty”– Harcerski Klub Żeglarski

 

11.15

Joga śmiechu – Stowarzyszenie Babska Wyspa

 

12.00

Pamiątkowe zdjęcie

 

12.15

Joga integralna – Pozytywne Elblążanki

 

12.45

Gra integracyjna i Kawiarenka Obywatelska

 

Warsztaty 12.30-14.00

Eko-pojemniki – Koło Gospodyń Wiejskich Nowe Monasterzysko

Zdrowe przekąski – Bank żywności

Pierwsza pomoc – Stowarzyszenie Inspiratornia

Warsztaty krawieckie – Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych

W Forum biorą udział:

 

Targi Ekonomii Społecznej

Sobotnia impreza pozarządowa daje również okazję do wspierania codziennej działalności organizacji poprzez zakupy ich wyrobów. Lokalne, rękodzielnicze wyroby będzie można nabyć od: