Czajnik: O czym w szkole nie poczytasz

Jest szaro, zimno, deszcz bębni o parapet z bezsilności i tęsknoty za słoneczkiem, ale nic to! Ty siedzisz sobie w domku prze ciepłym świetle lampki nocnej i jeszcze cieplejszym kubku herbaty, słuchasz tęsknego tętentu i czytasz… „Ogniem i Mieczem”, „Zemstę” albo „Zbrodnię i Karę”. Coś nie pasuje do sielskiego opisu? Herbata przesłodzona, okno niedomknięte? Może źle dobrane lektury? Może…

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Czajnik, które odbędzie się już w poniedziałek 7 marca o godz. 17.00 tradycyjnie w klubie muzycznym Mjazzga na Starym Mieście w Elblągu.

Czym tak naprawdę zaczytujesz się w deszczowe dni? Z jaką książką najchętniej zakopałbyś się pod koc, kiedy za oknem wiatr zwiewa ludziom czapki z głów razem z resztkami dobrego humoru? Dlaczego tak rzadko z własnej woli sięgamy po szkolne lektury? Co takiego jest w tych naszych ukochanych książkach, czego w szkole nie przeczytamy?  Podzielmy się poglądami, opiniami i tytułami dzieł, z którymi naprawdę warto zakopać się na parę godzin pod ciepłym kocykiem.