CIS: lokalna firma Qraś zatrudnia uczestników z CISu

Elbląski CIS współpracuje z rodzimą firmą Qraś z branży meblarskiej przy organizacji staży i nowych miejsc pracy dla uczestników projektu. Kim są nasi partnerzy?

O firmie Qraś

Początek działalności firmy „Qraś” datuje się już na drugą połowę lat 70- tych. Jednakże bardzo intensywny rozwój branży meblarskiej rozpoczął się pod koniec lat 80 - tych. Pierwszym etapem działalności firmy było uruchomienie produkcji mebli kuchennych, pokojowych oraz tapicerowanych. W roku 1993 otwarta została hurtownia w Elblągu, która zajmowała się zaopatrzeniem zakładów stolarskich we wszelkiego rodzaju materiały używane do produkcji mebli. W ciągu kilku kolejnych lat działalności firmy otwarte zostały oddziały w Toruniu, Swarzędzu, Bydgoszczy i Gdańsku.

W drugiej połowie lat 90 - tych uruchomiona została produkcja frontów meblowych na bazie płyty MDF, oklejanych folią PCV. Początkowo była to bardzo skromna oferta obejmująca kilka podstawowych kolorów oraz wzorów wyfrezowań frontów. Obecnie jest to już około 70-ciu kolorów i tyle samo wzorów i rodzajów wyfrezowań. 

Kolejnym osiągnięciem firmy było wprowadzenie technologii lakierowania i patynowania frontów. 
Dla klientów ceniących sobie walory użytkowe i estetyczne, jakie daje stosowanie materiałów naturalnych w meblarstwie, stworzona została linia produktów wykończonych okleinami naturalnymi oraz okleinami rekonstruowanymi. Są to fronty, płyty oraz formatki wykonane na bazie płyt drewnopochodnych.

Oprócz produkcji, firma "QRAŚ" zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną materiałów i akcesoriów meblowych. W hurtowniach można nabyć poza naszymi produktami, wszystkie niezbędne materiały do produkcji mebli renomowanych firm.

Jakich pracowników poszukuje?

Jednym z celów naszej firmy jest wsparcie, pomoc ludziom. Z jednej strony wspieramy osoby, które szukają pracy bądź nowej drogi w swojej karierze zawodowej, z drugiej strony dzięki naszej pracy, firmy współpracujących z nami klientów mogą się rozwijać, a co za tym idzie, również my i nasi pracownicy. W swojej pracy kierujemy się wieloma priorytetami. Dla nas klient jest zawsze najważniejszy, oczekujemy od pracowników entuzjastycznego i optymistycznego nastawienia do życia, wspierania współpracowników, inspirowania ich do osobistego rozwoju. Zależy nam również by nasi pracownicy byli odpowiedzialni za powierzone im zadania, za swoją pracę. Powinni umieć zorganizować swoją pracę tak, by była ona najprostsza w realizacji zadań, być gospodarnymi, szanować zarówno czas jak i pracę swoich kolegów oraz klientów. Priorytetowo wymagamy bycia bezwzględnym dla marnotrawstwa oraz lenistwa. Oczekujemy chęci do pracy.

Poszukując pracowników bardzo często korzystamy z różnego rodzaju form pomocy. Wysyłamy ogłoszenia, współpracujemy z Powiatowym Urzędem Pracy oraz CIS. Bardzo często jesteśmy zadowoleni z zarekomendowanych nam pracowników. Najczęściej pracownicy, których nam zarekomendowano, są pracowici, uprzejmi, szanują pracę swoją, kolegów oraz pracodawców. Organizują swoją pracę, tak by wykonać wszystkie powierzone zadania szanując czas innych.

Jak właściciele firmy Qraś oceniają współpracę z Elbląskim CISem?

Współpracę z CIS byśmy zarekomendowali w stu procentach. W swojej firmie mamy aktualnie kilu pracowników, zarówno na umowie stażowej, jak i już na umowie o pracę. Z ich pracy jesteśmy bardzo zadowoleni, są to ludzie uprzejmi, chętni do pracy, punktualni i pracowici. Szanują czas i pracę innych osób. Takie wartości są ważne u każdej osoby.

 

Rozmowę przeprowadziła Sylwia Ostrowska.