CIS Elbląg. Tu się dzieje!

Jest czym się chwalić i z czego się cieszyć. Mowa oczywiście o efektach projektów Elbląskie Centrum Integracji Społecznej 15-50 oraz 50+. Kolejni uczestnicy podjęli zatrudnienie, inni dalej się szkolą i kształcą, by niebawem również dołączyć do grona zatrudnionych pracowników.

Szczegóły wspomnianych efektów, poniżej:

1 marca br. kolejna Uczestniczka CIS 15-50 podjęła zatrudnienie w Hotelu Elbląg na stanowisku pokojowej. 4 Uczestniczki 15-50 rozpoczną 280 godzinny kurs opiekunki żłobkowej, który będzie ich uprawniał do opieki nad dziećmi do lat 3. Planowane są również kursy prawa jazdy dla 7 Uczestniczek CIS 15-50, jak również w marcu przeprowadzona zostanie analiza stylów zachowań MaxieDISC dla każdego z Uczestników CIS 15- 50.

Natomiast w CIS 50+ planowane jest przeprowadzenie kursu ECDL oraz dwudniowy kurs wizażu. W CIS 50+ zatrudnienie z dniem 5 marca podejmować zamierza Pani Barbara, a od 19 marca zatrudniony ma zostać Pan Zbigniew. Równolegle działają dwie pracownie: gospodarcza i złotej rączki, w której odbywają praktyki i nabywają umiejętności Uczestnicy projektu.