Ruszamy z Domem Sąsiedzkim!

Już 1 października (sobota) oficjalnie otwarty zostanie Dom Sąsiedzki przy ul. Warszawskiej 55 w Elblągu. To pierwszy tego typu Dom w regionie, dlatego serdecznie zapraszamy do przybycia na to ważne dla nas wydarzenie.

Czym właściwie jest Dom Sąsiedzki? – to miejsce, w którym aktywnie działać będą animatorzy i streetworkerzy. Ma służyć integracji mieszkańców, stać się miejscem rozmów, dyskusji, warsztatów i zabaw, a więc kreatywnego spędzania wolnego czasu. W jego ramach funkcjonować będzie Klub Seniora wraz z regularnymi spotkaniami oraz warsztatami. Dla rodzin przygotowane zostaną spotkania w konwencji Klubu Rodzica. Młodzieży zadedykowano jedno z pomieszczeń, w którym oni sami stworzą swoją przestrzeń, zaś Ci najbardziej aktywni skorzystają z wyjazdów integracyjno-edukacyjnych. Dla wszystkich zainteresowanych prowadzone będą różnorodne warsztaty. Jakie? – o tym zadecydują sami odbiorcy.

Dom Sąsiedzki to jedno z działań projektu "Aktywne Zawodzie". Projekt realizowany jest przez Partnerstwo Rozwoju Społecznego Elbląga: Stowarzyszenie ESWIP  Spółdzielnie Socjalną Idea, Elbląskie Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

1 października (sobota), godz. 15:00, ulica Warszawska 55

Liczymy na Państwa obecność. Do zobaczenia.