Co nowego?

5. września 2018 - rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy pod nazwą "Budujemy Dom pod Cisem"! Zaprosiliśmy dziennikarzy na śniadanie na budowie, aby obwieścić światu i mieszkańcom Elbląga, że ta bardzo ważna dla nas akcja właśnie dziś rusza. Przygotowaliśmy materiały informacyjne: ulotki, plakaty, banery itp, aby każdy dokładnie wiedział o co nam chodzi - chcemy razem z Wami dokończyć budowę Domu! Prosimy Was o darowizny finansowe na zakup wyposażenia!

17. września 2018 - dostajemy od Was informacje, że dostrzegacie naszą akcję, że widać nas w mediach. Cieszymy się, że doceniacie nasz wysiłek. Właśnie ruszamy z wysyłką pism do elbląskich firm i organizacji, będziemy bezpośrednio rozmawiali z darczyńcami o możliwości wsparcia naszych działań. W najbliższą sobotę na Zawodziu odbywa się festyn, podczas którego będziemy sprzedawali cegiełki z pomocą mieszkańców tej dzielnicy. Zapraszamy! Będzie świetna zabawa.
Natomiast 27. września odbędzie się Gala Konkursu im. Dr Aleksandry Gabrysiak w Szkole Muzycznej (rozpoczęcie: 17.30). Tutaj również będziemy z cegiełkami. Zapraszamy!

26. października 2018 - akcja trwa, wysyłamy pisma do potencjalnych darczyńców, dzwonimy, spotykamy się i rozmawiamy. Otrzymujemy darowizny m.in. od zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych - to bardzo miłe. Dzięki uprzejmości Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego pojawimy się z cegiełkami na dorocznym koncercie donacyjnym Towarzystwa 19. listopada w Bibliotece Elbląskiej. Rusza także przedsprzedaż noclegów w naszym przyszłym hostelu - wystawiamy faktury. Nasze plakaty zawisły na przystankach elbląskich dzięki uprzejmości Zarządu Komunikacji Miejskiej. Po drugiej turze wyborów rozwiesimy je na słupach ogłoszeniowych. Pracy jest dużo, a o jej finansowych efektach sprawozdamy się po dwóch miesiącach akcji.

19. listopada 2018 - otrzymaliśmy darowiznę rzeczową - maszynę dziewiarską - od byłego elblążanina pana Bogdana Golunskiego z Hamburga. Bardzo się przyda w Pracowni Krawieckiej. Wysyłamy pisma, dzwonimy, odbywamy wiele rozmów z potencjalnymi darczyńcami. Zdajemy sobie sprawę, że musimy dać się poznać i zdobyć zaufanie. Dzięki uprzejmości AP DIZAJN Agata Zambrzycka zaprojektujemy jedną z wewnętrznych ścian parteru budynku na m.in. Galerię Darczyńców. Będzie tam zastosowana oryginalna cegła z budynku i oryginalne elementy drewniane, metalowe i ceramiczne. Pozyskaliśmy również do akcji Partnera Strategicznego - Grupę Finansową ECF z Elbląga. Ustalamy szczegóły współpracy, a na urodziny ESWIPu - 19. grudnia - podpiszemy porozumienie o współpracy. Wybory już zakończone, zatem wkrótce okleimy plakatami słupy ogłoszeniowe w Elblągu. Rozpoczęliśmy też wysyłkę maili informacyjnych o akcji do naszych partnerów. Zdecydowanie jest co robić! :)

20. grudnia 2018 - wczoraj, z okazji 23. urodzin naszego stowarzyszenia, zorganizowaliśmy Wiechę w ESWIPie. Zaprosiliśmy naszych przyjaciół i darczyńców i opowiedzieliśmy co dzieje się w stowarzyszeniu i na budowie Domu pod Cisem. Wiecha oznacza, że budynek osiągnął stan surowy zamknięty - jak wytłumaczył nam kierownik budowy. Podczas urodzin podziękowaliśmy także naszym darczyńcom i podpisaliśmy porozumienie o współpracy z naszym partnerem biznesowym  Grupą Finansową ECF w Elblągu. Wszystkim składamy życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

28. stycznia 2019 - początek roku spędziliśmy na przygotowywaniu kampanii 1 % - od dwóch miesięcy jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Oznacza to, że każdy nasz przyjaciel może wpłacić swój 1 % podatku na pokrycie kosztów wyposażenia pracowni CIS. Za chwilę zobaczycie nasze ulotki i spoty "jednoprocentowe". Poza tym - "kawa i pączki", jak to zalecał jeden z amerykańskich fundraiserów (specjalistów od pozyskiwania darowizn na cele społeczne), czyli głównie rozmowy z darczyńcami, wysyłka pism do elbląskich i nie tylko firm. A budowa postępuje zgodnie z harmonogramem, za trzy-cztery miesiące będziemy wyposażać pracownie. Wszystkim naszym przyjaciołom-darczyńcom dziękujemy za wpłaty! 

12. marca 2019 - do końca zbiórki nieco ponad trzy miesiące. Zaczynamy zastanawiać się nad tym, kiedy uroczyście otworzymy Dom pod Cisem i w jaki sposób ugościmy naszych darczyńców. Ostatnio wysłaliśmy kilka wniosków do fundacji grantodawczych, zobaczymy co odpowiedzą. Rozmawiamy, promujemy zbiórkę i promujemy możliwość płacenia na nasze stowarzyszenie 1 %. Jako ostatni akord zbiórki przygotowujemy loterię fantową na czerwcowe Dni Elbląga. To będzie ciekawe doświadczenie.