Co nowego?

5. września 2018 - rozpoczynamy zbiórkę pieniędzy pod nazwą "Budujemy Dom pod Cisem"! Zaprosiliśmy dziennikarzy na śniadanie na budowie, aby obwieścić światu i mieszkańcom Elbląga, że ta bardzo ważna dla nas akcja właśnie dziś rusza. Przygotowaliśmy materiały informacyjne: ulotki, plakaty, banery itp, aby każdy dokładnie wiedział o co nam chodzi - chcemy razem z Wami dokończyć budowę Domu! Prosimy Was o darowizny finansowe na zakup wyposażenia!

17. września 2018 - dostajemy od Was informacje, że dostrzegacie naszą akcję, że widać nas w mediach. Cieszymy się, że doceniacie nasz wysiłek. Właśnie ruszamy z wysyłką pism do elbląskich firm i organizacji, będziemy bezpośrednio rozmawiali z darczyńcami o możliwości wsparcia naszych działań. W najbliższą sobotę na Zawodziu odbywa się festyn, podczas którego będziemy sprzedawali cegiełki z pomocą mieszkańców tej dzielnicy. Zapraszamy! Będzie świetna zabawa.
Natomiast 27. września odbędzie się Gala Konkursu im. Dr Aleksandry Gabrysiak w Szkole Muzycznej (rozpoczęcie: 17.30). Tutaj również będziemy z cegiełkami. Zapraszamy!

26. października 2018 - akcja trwa, wysyłamy pisma do potencjalnych darczyńców, dzwonimy, spotykamy się i rozmawiamy. Otrzymujemy darowizny m.in. od zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych - to bardzo miłe. Dzięki uprzejmości Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego pojawimy się z cegiełkami na dorocznym koncercie donacyjnym Towarzystwa 19. listopada w Bibliotece Elbląskiej. Rusza także przedsprzedaż noclegów w naszym przyszłym hostelu - wystawiamy faktury. Nasze plakaty zawisły na przystankach elbląskich dzięki uprzejmości Zarządu Komunikacji Miejskiej. Po drugiej turze wyborów rozwiesimy je na słupach ogłoszeniowych. Pracy jest dużo, a o jej finansowych efektach sprawozdamy się po dwóch miesiącach akcji.

19. listopada 2018 - otrzymaliśmy darowiznę rzeczową - maszynę dziewiarską - od byłego elblążanina pana Bogdana Golunskiego z Hamburga. Bardzo się przyda w Pracowni Krawieckiej. Wysyłamy pisma, dzwonimy, odbywamy wiele rozmów z potencjalnymi darczyńcami. Zdajemy sobie sprawę, że musimy dać się poznać i zdobyć zaufanie. Dzięki uprzejmości AP DIZAJN Agata Zambrzycka zaprojektujemy jedną z wewnętrznych ścian parteru budynku na m.in. Galerię Darczyńców. Będzie tam zastosowana oryginalna cegła z budynku i oryginalne elementy drewniane, metalowe i ceramiczne. Pozyskaliśmy również do akcji Partnera Strategicznego - Grupę Finansową ECF z Elbląga. Ustalamy szczegóły współpracy, a na urodziny ESWIPu - 19. grudnia - podpiszemy porozumienie o współpracy. Wybory już zakończone, zatem wkrótce okleimy plakatami słupy ogłoszeniowe w Elblągu. Rozpoczęliśmy też wysyłkę maili informacyjnych o akcji do naszych partnerów. Zdecydowanie jest co robić! :)

20. grudnia 2018 - wczoraj, z okazji 23. urodzin naszego stowarzyszenia, zorganizowaliśmy Wiechę w ESWIPie. Zaprosiliśmy naszych przyjaciół i darczyńców i opowiedzieliśmy co dzieje się w stowarzyszeniu i na budowie Domu pod Cisem. Wiecha oznacza, że budynek osiągnął stan surowy zamknięty - jak wytłumaczył nam kierownik budowy. Podczas urodzin podziękowaliśmy także naszym darczyńcom i podpisaliśmy porozumienie o współpracy z naszym partnerem biznesowym  Grupą Finansową ECF w Elblągu. Wszystkim składamy życzenia wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

28. stycznia 2019 - początek roku spędziliśmy na przygotowywaniu kampanii 1 % - od dwóch miesięcy jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Oznacza to, że każdy nasz przyjaciel może wpłacić swój 1 % podatku na pokrycie kosztów wyposażenia pracowni CIS. Za chwilę zobaczycie nasze ulotki i spoty "jednoprocentowe". Poza tym - "kawa i pączki", jak to zalecał jeden z amerykańskich fundraiserów (specjalistów od pozyskiwania darowizn na cele społeczne), czyli głównie rozmowy z darczyńcami, wysyłka pism do elbląskich i nie tylko firm. A budowa postępuje zgodnie z harmonogramem, za trzy-cztery miesiące będziemy wyposażać pracownie. Wszystkim naszym przyjaciołom-darczyńcom dziękujemy za wpłaty! 

12. marca 2019 - do końca zbiórki nieco ponad trzy miesiące. Zaczynamy zastanawiać się nad tym, kiedy uroczyście otworzymy Dom pod Cisem i w jaki sposób ugościmy naszych darczyńców. Ostatnio wysłaliśmy kilka wniosków do fundacji grantodawczych, zobaczymy co odpowiedzą. Rozmawiamy, promujemy zbiórkę i promujemy możliwość płacenia na nasze stowarzyszenie 1 %. Jako ostatni akord zbiórki przygotowujemy loterię fantową na czerwcowe Dni Elbląga. To będzie ciekawe doświadczenie.

15. kwietnia 2019 - otrzymaliśmy 15.000 zł z Fundacji Lotto - dziękujemy! to bardzo miłe, ta kwota wystarczy na wyposażenie dwóch pracowni. Dziękujemy redaktorowi Juliuszowi Markowi za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki podczas organizowanego przez niego pokazu filmów "Elbląg na dużym ekranie". Te pokazy starych filmów o Elblągu prowadzone już od kilkunastu lat są prawdziwym fenomenem, co miesiąc ok. 300 osób przychodzi na seanse. Są to osoby, które kochają Elbląg, co było widać także po wynikach zbiórki na Dom pod Cisem - zebraliśmy niemal 500 zł! Dziękujemy. Powoli kończy się szansa na wspieranie naszej akcji jednym procentem, PITy wypełniamy do końca kwietnia. Zachęcamy.

14. czerwca 2019 -  w ramach projektu z FIO wyposażymy jedną z pracowni i zakupimy trochę sprzętu do ogrodu sąsiedzkiego. Ostatnim akordem akcji będzie loteria podczas XX Forum Inicjatyw Pozarządowych. Zapraszamy na elbląski Stary Rynek w sobotę 22. czerwca. Będzie można wylosować m.in. piękne przedmioty wykonane przez pracownie CISu.

4. lipca 2019 - wszystkie 145 losów w loterii fantowej zostało sprzedane podczas XX Elbląskiego Forum Inicjatyw Pozarządowych! Co oznacza zasilenie akcji kwotą 1450 zł. I to jest ostatni akord naszej kampanii fundraisingowej. Zebraliśmy ok. 60.000 zł - ostateczny wynik podamy wkrótce - to duża kwota, choć nie pokrywa w całości kosztów zakupu wyposażenia Domu pod Cisem. Na brakującą część weźmiemy pożyczkę i będziemy ją pewnie przez kilka lat spłacać. Więc jakby ktoś jeszcze chciał wpłacić darowiznę a konto tej spłaty, będzie nam bardzo miło!