Stowarzyszenie ESWIP

Publikacje


Na drodze do zmiany

Data dodania: 20.05.2012, godz. 21:08


Nie chcemy już marzyć o tym, jak by to było, gdyby było. Chcemy działać, organizować się, by na dobrodziejstwie pobudzania swoich społeczności zdążyć jeszcze skorzystać, by czerpać z niego mogły i miały o co zadbać następne pokolenia. O tej drodze do zmiany, czyli animacji społecznej, można przeczytać w publikacji wydanej przez Krajowy Ośrodek EFS.

Kadrę Regionalnych Ośrodków EFS tworzy kilkaset osób. Kilkadziesiąt z nich pracuje w terenie, jako animatorzy. Z racji ich rozproszenia po całej Polsce i łączącego rozumienia wprowadzania zmiany społecznej, chęci współpracy, wymiany doświadczeń, powstała publikacja „Na drodze do zmiany. Oblicza animacji społecznej Regionalnych Ośrodków EFS”. Składa się ona z dwóch części – pierwsza traktuje o wartościach przyświecających pracy animatora, prezentuje nowe metody i rozwiązania, z kolei drugą stanowią przykłady pracy animacyjnej w społecznościach lokalnych (m.in: w Świętajnie, Ornecie, Dzierzgoniu, Gąskach).

Książka pokazuje, jak bardzo zmienił się też sam Europejski Fundusz Społeczny – stawiający wcześniej wyłącznie na zwiększanie zatrudnienia, dziś rozumiejący i silnie wspierający rozwój społeczności.

– Wierzę głęboko, że publikacja ta może być inspiracją dla wszystkich, którzy chcą pracować lub już pracują na rzecz swych społeczności lokalnych. Taka idea przyświecała jej twórcom – mówi Bartłomiej Głuszak, redaktor publikacji. – Pokazujemy w niej, jak Regionalne Ośrodki EFS wpływają na zmiany społeczne zachodzące w całej Polsce, z naciskiem na rolę animatora w tym procesie. Doświadczenia te, metody i rozwiązania służyć mogą wszystkim animatorom i społecznościom lokalnym.

Publikacja wydana została w marcu tego roku, w ilości 6000 egzemplarzy, przy współpracy ze Stowarzyszeniem ESWIP.

Publikacja została współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Aby pobrać publikację, kliknij w obrazek.

Data modyfikacji: 29.05.2012, godz. 11:45
Autor:
Poleć znajomemu      Wersja do wydruku
Liczba wyświetleń:1346

Partnerzy: