Aktywnie i twórczo. Za nami Targi Ekonomii Społecznej.

Ciemne chmury i rzęsisty momentami deszcz, nie odstraszyły ani organizatorów, ani uczestników Festiwalu Wolnego Czasu, czyli 18. Forum Inicjatyw Pozarządowych i Targów Ekonomii Społecznej, który odbył się w ostatnią niedzielę, 25 czerwca na elbląskim Starym Rynku. Tegoroczne wydarzenie zorganizowane zostało jako przegląd ofert stowarzyszeń, fundacji i przedsiębiorstw społecznych na aktywne, twórcze i inspirujące spędzanie wolnego czasu.

Na festiwalowe miasteczko składało się siedem stref. W czterech z nich Elblążanie i turyści odwiedzający nasze miasto uczestniczyli w wielu zajęciach. Wystawcy przygotowali szesnaście różnych warsztatów, więc każdy bez trudu znalazł coś interesującego: od kojących dźwięków tybetańskich mis i gongów, przez warsztaty kulinarne, zajęcia w pracowni stolarskiej, po przędzenie owczego runa i międlenie lnu.

W strefie ruchu każdy miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu mógł uczestniczyć w szkółce sportów ekstremalnych, warsztatach bębniarskich, czy grach i zabawach dla najmłodszych.

Feerią  barw, smaków i zapachów przyciągały licznych gości do strefy targowej podmioty ekonomii społecznej z powiatów elbląskiego, braniewskiego, iławskiego i ostródzkiego. Nie dało się ominąć stoisk z ekologicznymi przetworami, ciastami godnymi najlepszych cukierni, czy smacznymi, domowymi daniami. Z pustymi rękoma nie opuścili elbląskiej starówki również ci odwiedzający, którzy cenią oryginalne, misterne rękodzieło.

Aktywności i kreatywności organizacji pozarządowych i przedsiębiorstw społecznych z całego subregionu elbląskiego nie ostudzi nawet najbardziej kapryśna aura. Jako organizatorzy dziękujemy za udział w Targach i Forum wszystkim współorganizatorom i już dziś zapraszamy na kolejne Forum i Targi za rok!