Festiwal Wolnego Czasu już w najbliższą niedzielę!

Jak często zdarza Ci się grać na pobitych garach? Czy kiedykolwiek używałeś cierlicy i kulałeś trufle? To tylko mała część oryginalnie brzmiących, ale bardzo ciekawych warsztatów, jakie przygotowaliśmy dla wszystkich Elblążan i turystów, którzy odwiedzą elbląską starówkę w najbliższą niedzielę, 25 czerwca 2017. Właśnie tam odbędzie się Festiwal Wolnego Czasu (18. Forum Inicjatyw Pozarządowych), czyli przegląd pomysłów na wartościowe spędzenie czerwcowej niedzieli i każdego innego dnia roku.

Miejsce Festiwalu podzieliśmy na pięć stref warsztatowych, tak, by każdy z Was znalazł w tej kolorowej układance ciekawą propozycję dla siebie, bez względu na to, czy odwiedzisz nas z rodziną, znajomymi, czy pojawisz się sam.
Przychodząc na Stary Rynek, znajdziecie coś dla ciała i dla ducha. Doświadczycie ulotności sztuki tymczasowej, a odpoczywając w wygodnych leżakach, będziecie mogli uczestniczyć w warsztatach literackich i malarskich lub wziąć kąpiel w dźwięku tybetańskich mis. Dla tych z Was, którzy wolą śrubokręty i młotki, przygotowaliśmy majsterkownię oraz warsztaty modelarskie i stolarskie. Tylko na naszym Festiwalu nauczycie się międlić len i konopie, dowiecie się jak zrobić efektowne i bezpieczne doświadczenia chemiczne z produktów dostępnych w każdym domu. Będziecie mogli zapisać się do szkółki sportów ekstremalnych, a kiedy zgłodniejecie, wziąć udział w warsztatach kulinarnych i przygotować smaczne i zdrowe przekąski.


Festiwal Wolnego Czasu połączony jest z Targami Ekonomii Społecznej. Oprócz tego, że fundacje i stowarzyszenia z powiatów: braniewskiego, elbląskiego, iławskiego i ostródzkiego będą prowadzić warsztaty w poszczególnych strefach, zadbają również o to, by w naszym festiwalowym miasteczku nie zabrakło stoisk z niepowtarzalnymi, wykonywanymi ręcznie ozdobami i przedmiotami codziennego użytku, których nie znajdzie się w sklepach, a o miłośników smaków zadbają ludzie, którzy z pasji do gotowania uczynili swój zawód.


Widzimy się, 25 czerwca 2017 na Starym Rynku w Elblągu. Starujemy o godz. 12.00.